Wspólne świętowanie Niepełnosprawnych i Przyjaciół

Tradycyjne jak co roku, tuż po świętach Bożego Narodzenia (30 grudnia) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy miał miejsce Bal Osób Niepełnosprawnych. Na to spotkanie prawie 500 osób przybyło z różnych miejsc diecezji wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecny był także Biskup Marek Mendyk i inni kapłani. Podczas homilii Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski przypomniał m.in. o tym, że choć jesteśmy niedoskonali i często cierpimy na ciele i duchu, to stanowimy świątynię Boga.

Po Eucharystii uczestnicy mogli zobaczyć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia „Nadzieja”, następnie złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne i podzielili się opłatkiem. Wspólna zabawa trwała kilka godzin i zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

Bal został zorganizowany przez Caritas Diecezji Legnickiej i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Legnickiej. Przy jego organizacji pomagali wolontariusze, którym należą się szczególne podziękowania.

Kolejna zabawa już za rok!