Dzień Chorego w Samarytaninie

W Światowy Dzień Chorego kaplica pw. Miłosierdzia Bożego w Ośrodku Edukacyjno-Opiekuńczym „Samarytanin” w Legnicy wypełniła się po brzegi. Pacjenci Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, personel, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wolontariusze zgromadzili się na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem księdza biskupa Marka Mendyka. Dostojny Gość skierował do zebranych pasterskie słowo umocnienia i pokrzepienia, nawiązując do hasła tegorocznego Dnia Chorego: „Wiara i miłosierdzie - my także winniśmy oddawać życie za braci” (1 J 3,16). Ksiądz biskup udzielił również sakramentu namaszczenia chorych, a na zakończenie po podzieleniu się wrażeniami ze spotkań z papieżem Franciszkiem ofiarował pamiątkowe obrazki.

Radość wspólnego świętowania dopełniła agapa, podczas której dzieci ze Szkolnego Koła Caritas oraz młodzieżowej drużyny OSP ze Zbylutowa, a także młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wręczyły chorym (i nie tylko) własnoręcznie wykonane kwiatki, serca i piękne kartki z życzeniami.

Niezwykle wzruszeni, pełni radości pacjenci podziękowali wspaniałym gościom, wolontariuszom za ich obecność i wielkie serce. A dowodem wdzięczności jest i będzie codzienna modlitwa przed obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach bł. Ks. Michała Sopoćki w intencji Kościoła świętego, papieża, biskupów, kapłanów, osób chorych, rodzin i wszystkich dobrodziejów, darczyńców oraz ludzi dobrej woli.

Zdjęcia