Przedświąteczna wizyta

We wtorek 17 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Zbylutowie wraz z panią opiekun Elżbietą Wojtalą i grupą rodziców odwiedzili pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Legnickiej w Legnicy.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez panią kierownik Małgorzatę Magę oraz przez ks. dyrektora Artura Trelę. Następnie dzieci spotkały się z chorymi w salach, ofiarowały im piękne, własnoręcznie przygotowane upominki m.in. bombki, choineczki. Dalej, po słodkim poczęstunku w świetlicy dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd, życzenia oraz wręczenie świątecznych ozdób osobom pracującym w Zakładzie (pielęgniarki, opiekunki) oraz w całym Ośrodku Edukacyjno-Opiekuńczym „Samarytanin” (m.in. panie rehabilitantki, panie z kuchni).

Przedświąteczna wizyta (po raz kolejny!) dzieci wprowadziła pacjentów oraz personel w dobry nastrój, wywołała wiele radości i uśmiechu, a nawet łzy wzruszenia. Wyrażamy wdzięczność wszystkim przybyłym do „Samarytanina” i dziękujemy za wszelkie dobro, za poświęcony czas, trud oraz życzenia na święta Bożego Narodzenia: „by Jezus Chrystus obdarzał pokojem i odwagą życia; by usuwał wszelki lęk; by pozwalał doświadczać Jego obecności zarówno w ciszy własnego serca, jak też pośród ludzi spotkanych na co dzień”.

Zdjęcia ze spotkania