Zaproszenie do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu misyjnego „Mój Szkolny Kolega z Misji"

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych,

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2013/14 rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes" Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Tegoroczne hasło XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój Szkolny Kolega z Misji" brzmi: „Kto wierzy, nie jest nigdy sam”.

Celem Konkursu jest kształtowanie wrażliwości polskich dzieci i młodzieży na los ich rówieśników w krajach misyjnych. Udział w Konkursie ma być gestem solidarności i jedności z potrzebującymi. Chcemy zainteresować dzieci i młodzież pracą misjonarzy i misjonarek. Wierzymy, że poprzez propagowanie takich wartości, jak bezinteresowna pomoc, współczucie, szacunek pomagamy otwierać się na drugiego człowieka i inne kultury.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XIII edycji Konkursu. Proponujemy kategorie: literacką, plastyczną, charytatywną, muzyczną oraz scenariusz lekcji.

Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Legnickiej szczególnie zachęca do podjęcia działań dotyczących kategorii charytatywnej. Polega ona na tym, że grupa uczniów (może to być klasa, koło lub jakaś wspólnota) w ciągu roku szkolnego, wymyśla i przeprowadza działania mające na celu zainteresowanie innych osób problematyka misyjną oraz akcje służące gromadzeniu środków finansowych na konkretny cel misyjny. W tym roku jest nim budowa przedszkola w Kolwezi w Demokratycznej Republice Konga. Przedszkole budują siostry salwatorianki. Jest ono formą pomocy edukacyjnej, zdrowotnej i żywieniowej dla dzieci z rodzin najuboższych i sierot.

Więcej informacji znajdziesz tutaj